Заборона жорстокого поводження з тваринами. Правила для людей.

Люди завжди були впевнені, що вони особливі на землі. Деякі  з нас вважають себе єдиною істотою з емоціями, мораллю та культурою. Інші –  переконані, що всі риси, які колись вважалися ознакою людства, є і у тварин. Але усіх об’єднує  розуміння  того, що людина унікальна істота на землі так само, як  кішка або морська свинка.

Домашні улюбленці  певною мірою теж  розуміють  людський розум. Вони можуть відрізнити людину, яка не бажає давати їм їжу, від того, хто може їх нагодувати. Те, як ми поводимось із братами нашими меншими, насправді показує рівень зрілості нашого суспільства. Але, як би це жахливо не звучало, ще є непоодинокі випадки знущання людей над домашніми тваринами. Це все – реалії нашого життя.

У більшості цивілізованих країн світу існує суворе законодавство щодо протидії жорстокому поводженню з  домашніми тваринами.

В 2013 році наша країна  взяла на себе зобов’язання вживати заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження, ратифікувавши Європейську конвенцію про захист домашніх тварин.

В серпні 2021 року  набули чинності зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Норми цього закону посилили кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Відповідальність за правопорушення  відповідно до закону починається  вже  з 14 років.

 

 

Правила для людей

При поводженні з тваринами не допускається:

  • використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин;
  • примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до їх травмувань;
  • нанесення побоїв, травм з метою примушування тварин до виконання будь-яких вимог;
  • використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо.

У випадках виявлення жорстокого поводження з тваринами необхідно викликати представників Національної поліції для притягнення винної особи до відповідальності, оскільки саме поліцейські вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства, у тому числі шляхом складання протоколів.

А нашим користувачам, щоб мати швидкий доступ до відповідей на найбільш злободенні юридичні питання, радимо із запитами звертатися до сайту Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного у розділі «Запитай у юриста» (юридичний блог).

Джерело інформації: 

  • Офіційний веб-портал Міністерства юстиції – Тварини у законі: Про відповідальність та законність., https://minjust.gov.ua/m/tvarini-u-zakoni-pro-vidpovidalnist-za-jorstokist
  • Офіційний сайт Верховної Ради України, текст Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», https://diia.gov.ua/news/pershij-etap-rezhimu-bez-paperiv-z-23 serpnya-pochav-diyati-zakon-pro-cifrovi-pasporti-v-diyi

Підготував юрисконсульт                              Владислав БОРЩОВ