25 років Конституції України

 

Конституція України – Основний Закон державиВ Конституції записано всі основні правила і принципи життя в нашій країні. Ухвалена 28 червня 1996 року на п’ятій сесії Верховної ради України 2-го скликання.
Конституція України набула чинності з дня її прийняття.
На пам’ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято – День Конституції України

Наша держава – невід’ємна частина цивілізованого демократичного світу  й носій  найкращих  західних цінностей. Конституцією України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальної цінністю

Звідси очевидно, найважливішим для кожної людини, громадянина України є сформовані в Конституції права людини та їх гарантії. Адже держава твориться й існує задля людини.

 

Від свого народження кожна людина (дитина) має права і свободи. Наша Конституція перелічує багато наших прав  і свобод. Однак, і ми маємо  певні зобов’язання перед країною. Держава вимагає  від громадянина тільки найнеобхіднішого. Не для себе як такої,  а знову ж  для того, щоб забезпечити права, свободи, гідне життя всіх своїх громадян, захистити їхні інтереси. Не випадково права та обов’язки стоять поряд. Вони нерозривно пов’язані! Право породжує обов’язки. А належно виконані обов’язки надають можливість, ще повніше здійснювати, утверджувати права кожної людини і громадянина.

Це як фундамент, на якому зводиться спільний дім- держава Україна

Кожен, хто хоче, щоб у спільному домі – державі всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію своєї держави, розуміти її, виконувати і боронити

Радимо почитати

Беденко М.В. Держава та Конституція в очах дитини [Текст] / М. Беденко; худож. А. Дикий. – Вінниця: Континент-ПРИМ, 1996. – 32 с.

Бібік Н.М., Ілляш М.М.Зростаймо ГРОМАДЯНАМИ. Розповідь про Конституцію України [Текст] / Н.Бібік, М. Ілляш; худож. О. Базилевич. – Київ:Веселка, 2000. – 87 с.

Марченко Юрій., Проста Конституція [Текст] / Юрій Марченко; худож. К. Смолярова. – Київ:Основи, 2020. – 164с.

Томенко Микола., Історія Конституції [Текст] / Микола Томенко.  – Київ:Генеза, 2015. – 144с.

Про свої враження, з пропозиціями, ідеями, запитаннями пишіть нам на емейл – http://lawyerblog.odb.poltava.ua/- юридичний блог Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного у розділ «Запитай у юриста».