Указ президента “Зелена країна”

Зелена країна

Президент ВолодимирЗеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія» підписав указ про старт проекту «Зелена країна»

«Ми розпочинаємо проект «Зелена країна». Одразу скажу – це не політичний, а суто екологічний проект для природи й довкілля. Ми поставили перед собою амбітну, але, я впевнений, досяжну мету – за 10 років збільшити площі лісів на один мільйон гектарів. Задля цього у найближчі три роки ми прагнемо висадити в Україні один мільярд дерев» – зазначив Володимир Зеленський під час виступу на форумі.

Указом глави  держави визначені  найважливіші напрямки у сфері захисту довкілля та екології:

  • аудит усіх надр та їхніх користувачів, пошук і скасування незаконно отриманих дозволів і так званих сплячих ліцензій;
  • протидія промисловому забрудненню та забезпечення екологічного контролю;
  • законодавча ініціатива щодо запобігання, зменшення й контроль промислового забрудне
    ння. Масштабна модернізація промисловості, яка мінімізує рівень промислових забруднень;
  • система нагляду, через механізм діяльності спеціалізованої екологічної прокуратури та відповідних підрозділів Національної поліції.

Окремий напрямок  стосується водних ресурсів та забезпечення українців якісною питною водою. Наступним кроком передбачена модернізація комунальної інфраструктури та промисловості, розвиток відновлюваних джерел енергії, електротранспорту, енергоефективності.[1]

 

[1] Офіційне інтернет-представництво  Президента України. https://www.president.gov.ua/news/glava-derzhavi-dav-start-proektu-zelena-krayina-spryamovanom-68865