«ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНІ» ЗЛОЧИНЦІ В ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА

«ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНІ» ЗЛОЧИНЦІ

В ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА

В історії юриспруденції є дуже незвичні особи, які потрапили на лаву підсудних; ось деякі з них.

  1. Багато століть тому перський цар Кір переправлявся через річку Діялу (зараз – це територія Ірану та Іраку). Несподівано на його очах у річці потонув священний білий кінь. Розгніваний цар наказав засудити РІЧКУ і покарати її. Було вирито 360 каналів, які відвели воду з річки. Діяла обміліла майже на 1000 років. Та час реалібітував «злодійку»: пісками засипало канали і Діяла повернулася до свого русла.
  2. У 1540 році в одному з іспанських міст на лаві підсудних сиділа звичайнісінька МІЛЬ. Ця небезпечна злочинниця звинувачувалася у тому, що зіпсувала дуже красивий і цінний мавританський гобелен вартістю в 10 000 мараведі. Детальне розслідування підтвердило факт злочину. Суд виніс вирок молі і засудив її до відсічування голови та вигнанню із королівства усього її багато чисельного сімейства.
  3. А за 20 років до цього в Швейцарії відбувся гучний судовий процес над ПОЛЬОВИМИ МИШАМИ. Вони звинувачувалися в знищенні посівів. Суд проходив із дотриманням усіх формальностей, зокрема, миші мали адвоката, який добровільно визвався захищати їх. Суд засудив мишей до вигнання. У той же час суд виявив гуманність: вагітні самки, мишенята і престарілі миші мали право на 2-тижневе відтермінування виконання рішення суду. Правда, історія замовчує, як саме виконувалося це рішення.

Леся Костенко, юрисконсульт 1 категорії

ПОБД ім. Панаса Мирного

(за матеріалами інтернет-ресурсів)

Один коментар до “«ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНІ» ЗЛОЧИНЦІ В ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА”

Обговорення закрито.