ПРАВОВІ ВИМОГИ ДО ПЕРЕВЕЗЕННЯ АВТОБУСАМИ ОРГАНІЗОВАНИХ ГРУП ДІТЕЙ

ПРАВОВІ ВИМОГИ ДО ПЕРЕВЕЗЕННЯ АВТОБУСАМИ

ОРГАНІЗОВАНИХ ГРУП ДІТЕЙ

Перевезення автобусами організованих груп дітей для екскурсійних поїздок здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про дорожній рух» та «Про автомобільний транспорт», а також інших підзаконних актів.

Згідно з цими нормативними актами до перевезення організованих груп дітей відноситься одночасне перевезення групи з 10 і більше дітей. Перевезення організованих груп дітей повинно здійснюватися із забезпеченням високого рівня безпеки, надійності і якості транспортного обслуговування.

Такі групи дітей повинні перевозитися досвідченими водіями, які мають стаж керування транспортним засобом не менше, ніж 5 років. Максимальна кількість дітей для перевезення автобусом не повинна перевищувати кількості місць для сидіння (тобто стоячих пасажирів не повинно бути).

Перевезення організованих груп дітей колоною із 5 і більше автобусів здійснюється за умови супроводу відповідним територіальним підрозділом ДАІ. До початку перевезення організованих груп дітей замовник і перевізник:

  • визначають маршрут перевезення організованих груп дітей;
  • встановлюють зупинки автобуса (для відпочинку – на 5 хв. через кожну годину руху і на 30 хв. – через кожні 5 годин руху);
  • складають схему маршруту та встановлюють розклад руху.

Перевезення організованих груп дітей здійснюється тільки у світлу пору доби і за сприятливих погодних умов.

Сам замовник поїздки зобов’язаний до початку поїздки скласти список групи дітей і ці діти не повинні мати протипоказань для далеких поїздок за станом здоров’я, що підтверджується довідкою від лікаря.

Крім того, для кожної групи з 10 дітей призначається дорослий керівник, відповідальний за супроводження дітей під час поїздки. Для групи з 30 і більше дітей додатково виділяється ще й медичний працівник. З кожною групою дітей незалежно від кількості осіб перед поїздкою проводиться інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки.

Замовник перевезень зобов’язаний забезпечити кожен автобус питною водою та засобами медичної допомоги.

У разі настання несприятливих погодних умов, виходу з ладу автобуса, виникнення загрози безпеці руху, а також погіршення стану здоров’я водія необхідно припинити рух з повідомленням про це перевізника, який повинен вжити заходів для доставки дітей до кінцевого пункту маршруту, заміни автобуса чи водія.

Інформаційне забезпечення перевезень організованих груп дітей повинно бути візуальним. Візуальна інформація на автобусі розміщується на передньому склі (напис «На замовлення»), спереду і ззаду в автобусі встановлюється розпізнавальний знак «Діти».

При організації та проведенні екскурсій повну відповідальність за життя і здоров’я дітей несуть замовники цієї екскурсійної поїздки.

Леся Костенко, юрисконсульт 1 категорії