НАЙМАЄМО НЯНЮ ДЛЯ ДИТИНИ: на що звернути увагу, укладаючи з нею договір

Законодавство України обов’язок виховання дітей покладає на їхніх батьків. Та в силу різних обставин вони не завжди можуть приділяти своїм чадам стільки часу, скільки потрібно. І тут на допомогу приходять няні, які сидять із дітьми, їх виховують, слідкують за харчуванням і здоров’ям. Сімейний кодекс України дозволяє батькам залучати до виховання дитини інших осіб та передавати їх на виховання цим особам.Без имени-1

Няню для своєї дитини можна найняти через спеціалізовані агентства або ж самостійно за оголошеннями чи за рекомендаціями знайомих. Роль няні може виконувати й ваша сусідка-пенсіонерка, яка має змогу посидіти з вашою дитиною. Та у будь-якому випадку батькам, які наймають няню, не завадило б укласти з нею письмовий договір про надання послуг.

У ньому, перш за все,треба чітко виписати весь об’єм послуг, які надає няня, тобто перерахувати, що конкретно вона має робити. І чим детальніше, тим краще. Іноді няню наймають лише на пару годин для того, щоб вона відвезла і забрала дитину з гуртків чи спортивних секцій, які знаходяться не поряд з домом. Цей перелік буде залежати від віку дитини.

Перелік послуг няні має бути повним, конкретним і вичерпним. Це необхідно для обох сторін, щоб, по-перше, від няні вимагати виконання всього, що вона має виконувати за плату, а по-друге, коли няня виконує роботу, не включену до переліку, це оплачується додатково (наприклад, приготування їжі для дитини чи заняття з дитиною іноземною мовою).

Крім самого переліку послуг, які надає няня, необхідно в договорі зазначити і вимоги до цих послуг (наприклад, проведення тричі на тиждень занять з розвитку мови по 30 хвилин; обов’язкова щоденна двогодинна прогулянка на свіжому повітрі тощо).

Обов’язково фіксують у договорі дні і години перебування няні з дитиною. Треба уникати в договорі таких формулювань як, наприклад, «перша половина дня», час необхідно зазначати конкретно (з 7-30 год. до   17-30 год.). Треба також прописати, як діяти няні, коли батьки без попередження не прибувають у зазначений час. Знаходження няні з дитиною поза установленими часовими межами оплачується батьками окремо.

Послуги няні платні, тому в договорі фіксують розмір оплати і порядок розрахунків. Оплата може бути погодинною або за кожен день. Сторони прописують, як батьки мають розраховуватися з нянею (щоденно, потижнево, щомісячно – в конкретний день).Без имени-2

Не зайвим буде зазначити, що няня послуги надає особисто і не має права передоручати їх надання іншим особам. У крайніх випадках (наприклад, при хворобі) з дозволу батьків із дитиною тимчасово може сидіти інша особа, порекомендована нянею. Але слід пам’ятати: оскільки договір укладений із певною особою, то й відповідальність за цим договором несе саме вона, навіть якщо тимчасово передоручила свою роботу іншій людині.

І ще один нюанс: зафіксуйте в договорі, що няня наймається на роботу з випробувальним терміном. Це дасть можливість обом сторонам визначитися, чи підходять вони одне одному, як дитина реагує на няню, чи може няня впоратися зі своїми обов’язками. Крім того, після закінчення випробувального терміну і не проходженні його нянею договір можна припинити саме з причини непроходження випробувального строку.

Слід зафіксувати в договорі й те, що ініціатор припинення договору має попередити іншу сторону про це, наприклад, за 10 днів до фактичного невиходу няні на роботу, щоб батьки мали змогу знайти іншу няню для своєї дитини, а няня – вирішити питання зі своїм новим працевлаштуванням.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.