Карантин у школах та дитсадках: обмежувальні правила в умовах епідемії з 1 вересня 2021 року

Незважаючи на літнє поліпшення епідеміологічної ситуації з настанням холодної пори року в Україні очікують чергову хвилю коронавірусної інфекції.

Тому карантин в школах, як і в інших місцях масового скупчення людей, ніхто не скасовував. При цьому МОЗ вніс деякі зміни в карантинні правила у школах та повідомив на що будуть поширюватися заборони в дитсадках.

У школах адміністрація повинна розробити графік, за яким здійснюється запуск дітей в будівлю школи. При цьому повинні бути задіяні всі входи, які є в будівлі. Кабінетна система на час карантину скасовується. По можливості в одного класу мають проходити всі уроки в одній, і тій же класній кімнаті. У розкладі уроків також потрібно передбачити різний час початку, і закінчення уроків для різних класів, аби вони якнайменше перетиналися на перервах. Наповнюваність класів повинна відповідати вимогам карантинного періоду. Окремі заняття по можливості слід проводити на свіжому повітрі. Після кожного уроку потрібно влаштовувати провітрювання класної кімнати. На всіх входах у школу мають бути організовані спеціальні місця, де можна було би обробити руки антисептиком. У туалетах також обов’язково має бути рідке мило, і паперові рушники. Рушники з тканини забороняється використовувати. Після занять у всіх класах повинна проводитись обробка поверхонь, а також дверних ручок, сходових перил та інших можливих місць торкання руками дезінфікуючими розчинами.

Які засоби захисту будуть передбачені в школах:

  1. учням дозволять на уроках бути без масок. При цьому учні початкової школи можуть взагалі не користуватися масками ні на уроках, ні на перервах. А учні від 12 років, і старше під час перерв повинні надягати маски;
  2. вчителі мають проводити заняття в захисних прозорих щитка;
  3. персонал, який працює в школі, повинен заходити в приміщення вже у засобах захисту (респіраторах, масках або щитках).

Як повинна вчинити адміністрація школи, якщо в когось,  виявлять COVID?

Якщо, у когось зі співробітників школи виявлять підвищену температуру (вище 37,2 градуса), то його не допускають до роботи, і він повинен покинути територію школи.

Якщо, у когось із учнів виявляться ознаки коронавірусу на заняттях у школі, то він повинен негайно надіти маску. Крім того, його зобов’язані ізолювати в окремому приміщенні, і викликати батьків.

Після цього в класі, де займалась ця дитина, потрібно провести дезінфекцію поверхонь, і провітрювання приміщення.

Якщо, аналіз підтвердить в учня коронавірусну інфекцію, то весь клас відправляють на самоізоляцію.

У дитсадках карантин передбачатиме дещо інші правила, ніж були раніше.

У дитсадках скринінг температури дітей буде проводитися вранці на вході до приміщення, а не кожні чотири години, як це було раніше. При цьому, якщо в дитини будуть виявлені ознаки ГРВІ, або температура тіла підніметься вище 37,2 градуса, то таку дитину слід ізолювати в окремому приміщенні, і не давати їй контактувати з іншими дітьми доти, поки батьки не заберуть її додому. Маски дітям під час занять у групах не потрібні. Дітей вранці забирають у батьків, і ввечері віддають їм на території дитсадка, але не в приміщенні. Винятки діятимуть у ті дні, коли надворі негода. Вимірювання температури, а також миття та знезараження рук повинні проводитися у формі гри. Причому вихователь особистим прикладом показує дітям, що і як потрібно робити. Під час карантину в дитсадках слід регулярно провітрювати приміщення вранці перед початком роботи садка. Персонал, який працює в дитсадочку, повинен заходити в приміщення вже у засобах захисту (респіраторах, масках або щитках).

Що заборонено на час карантину у дитсадках:

  1. заборонено проводити батьківські збори у приміщенні дитсадка;
  2. не можна також перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
  3. не можна давати дітям з собою м’які іграшки, а також користуватися ними в групах;
  4. для персоналу дитсадків діють обмеження на проведення робочих зборів або нарад.

Джерело інформації:  офіційний сайт Міністерство охорони здоров’я України, https://moz.gov.ua/

Про свої враження, з пропозиціями, ідеями, запитаннями  звертайтесь на блог юриста Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного у розділ «Запитай у юриста» за посиланням:http://lawyerblog.odb.poltava.ua/

Підготував юрисконсульт Владислав Борщов