Карантинні обмеження під час випускних вечорів

Червень, мабуть, є найбільш очікуваним місяцем для школярів. Особливо чекають його випускники шкіл, адже це означає закінчення важливого етапу у житті. Подія, яку хочеться запам’ятати на все життя – випускний вечір. На жаль, Україна все ще перебуває на адаптивному карантині. Оскільки в Україні продовжують діяти карантинні обмеження, тому такі урочисті події як випускні вечори мають бути проведені з дотриманням усіх карантинних заходів.

Так, відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з 9 червня 2021 року на території України встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється, зокрема, проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі, а також, проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

Отже, може бути допустимим проведення урочистої події, зокрема, випускного вечора, за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, а саме:

  • наявність засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно (якщо захід відбуватиметься в приміщенні);
  • перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі);
  • наповненість залів до 50 відсотків місць у кожному окремому залі;

За сприятливих умов на свіжому повітрі;

  • із дотриманням соціальної дистанції (1,5 м);
  • обмежуючи присутність глядачів, у тому числі батьків.

Водночас Міністерством освіти і науки України на період дії карантину запропоновано утриматися від проведення будь-яких масових освітніх, спортивних та культурно-мистецьких заходів у всіх закладах освіти, організованих екскурсійних поїздок, виїздів груп учнів і студентів у туристичні подорожі тощо, а також, вжити невідкладних заходів, спрямованих на мінімізацію безпосередніх фізичних контактів між учасниками освітнього процесу.

З огляду на зазначене, рішення про проведення випускних вечорів, відповідно до повноважень, приймають керівники закладів освіти.

Також навчальні заклади можуть самостійно визначати формат проведення подібних заходів. Рішення повинні прийматися з урахуванням епідеміологічної ситуації та запроваджених обмежень у регіоні.[1]

Потрібно нагадати, що за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм відповідно до ст. 44-3 “Порушення правил щодо карантину людей” КУпАП передбачено покарання у вигляді накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною другою цієї ж статті передбачено покарання у вигляді штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Разом з тим, за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу України.

[1] Офіційний канал МОЗ. https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody