Вакцинація

У цій статті ми розповімо про те, які щеплення роблять дорослим від COVID-19 в Україні, і чи  роблять  щеплення  дітям.

З 1 березня дорослі українці можуть записатися до електронної черги на вакцинацію проти COVID-19 на державному порталі “Дія”. Стати в лист очікування щеплення можна через сімейного лікаря або зареєструватися на сайті Міністерства охорони здоров’я. В Україні вакцинацією мають намір охопити щонайменше половину населення протягом цього і на початку 2022 року.

Незважаючи на те, що діти рідше заражаються COVID-19, і в більшості випадків легше переносять захворювання, ніж дорослі, фахівці рекомендують робити щеплення і їм.

Утім, вакцинацію дітей поки не дуже підтримує Всесвітня організація охорони здоров’я: там вважають, що багаті країни повинні краще передати надлишки препаратів біднішим державам які зараз потерпають від нестачі препаратів.

В Україні щеплення дітей проводиться за згодою батьків, без їх відома будь-які маніпуляції зі здоров’ям малечі медпрацівники проводити не мають права.

Які вакцини дозволили використовувати для дітей?

В Євросоюзі, США та Канаді дозволили використовувати для дітей 12-15 років вакцину Pfizer/BionTech. Раніше цей же препарат був схвалений для дорослих і підлітків у віці від 16 років.

На даний час в Україні для вакцинації дорослого населення планують використовувати вакцини  Pfizer/BioNTech, SinovacBiotech (CoronaVac ). Всесвітня організація охорони здоров’я включила вакцину Sinovac Biotech (CoronaVac ) до переліку ВООЗ для застосування у надзвичайних ситуаціях.[1]

Рекомендації для використання під час надзвичайної ситуації у галузі охорони здоров’я надані за результатами врахування сприятливого співвідношення користь-ризик. Зважаючи на це, країни, організації, що надають фінансування, закупівельні організації та громадськість отримали гарантію того, що вона відповідає міжнародним стандартам якості та є безпечною.

Дозвіл ВООЗ на екстрене використання – це процедура оцінки не ліцензованих вакцин під час надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров’я. Його кінцева мета – прискорити доступ до цих продуктів людям, які їх потребують. Проходження даної процедури є необхідною умовою для постачання вакцин в межах програми COVAX.

Коронавак  (CoronaVac ) – це вакцина для профілактики COVID-19, виробництва Синовак Лайф Саєнсіз Ко., Лтд., Китай. Вакцина, рекомендована Державним експертним центром України під зобов’язання для екстреного застосування. Реєстраційне посвідчення №UA/18630/01/01, Наказ МОЗ України від 09.03.2021 №419.

[1] Державний Експертний  Центр МОЗ України. https://www.dec.gov.ua/news/vooz-shvalyla-vakczynu-coronavac-dlya-ekstrenogo-vykorystannya/