ОCОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПІДЛІТКІВ: ТРУДОВІ ПРАВА ОСІБ, ЯКІ ДОСЯГЛИ 14-РІЧНОГО ВІКУ

Без имени-1Підлітки, яким виповнилося 14 років, мають право влаштуватися на роботу. Але для цього треба дотриматися ряду умов, які встановлені Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП). Розглянемо їх.

За загальним правилом на роботу приймають осіб, яким виповнилося 16 років. Але для підготовки молоді до продуктивної праці КЗпП допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, яким виповнилося 14 років, для виконання легкої роботи. Ця легка робота не повинна завдавати шкоди здоров’ю та не повинна порушувати процесу навчання. Виконується вона у вільний від навчання час (а не замість навчання і виконання домашніх завдань).      Для прийняття на роботу 14-річної особи повинна бути обов’язкова письмова згода одного з батьків.

Що означає «виконання легкої роботи»? Це значить, що 14-літніх осіб не можна залучати до нічних, важких, шкідливих, небезпечних, підземних робіт та робіт, які пов’язані з підніманням і переміщенням важких речей.

Перед прийняттям на роботу неповнолітні мають пройти обов’язковий попередній медичний огляд, щоб було видно, що дана робота не протипоказана підлітку і не шкодитиме його здоров’ю.

Відповідно до ст. 24 КЗпП трудовий договір з неповнолітнім укладається виключно у письмовій формі. Під час прийняття на роботу неповнолітнім не встановлюється випробувальний строк.

Тривалість роботи неповнолітніх у віці від 14 до 15 років обмежена КЗпП: вона не може бути більшою, ніж 24 години на тиждень (для порівняння: для повнолітніх – не більше 40 годин на тиждень). Якщо розділити 24 години на 5 робочих днів, то матимемо 4,8 години на день – це максимум, який може відпрацювати підліток.

Щодо оплати праці, то за нормами трудового законодавства оплата праці учнів шкіл, які працюють у вільний від навчання час, здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Слід мати на увазі, що батьки неповнолітнього, а також державні органи, на які покладено нагляд за дотриманням законодавства про працю, мають право вимагати припинення будь-якої роботи неповнолітнього, якщо продовження роботи загрожує здоров’ю підлітка або порушує його права (навіть, коли батьки дали попередню згоду на влаштування на роботу).

Леся Костенко, юрисконсульт ПОБД ім. Панаса Мирного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.